دسته : طراحی سایتتاریخ: 2017/11/28
ایران از سایت کتابخانه های ملی کشورهای عضو اکو رونمایی کرد

به گزارش ایرنا، رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در جمع روسای کتابخانه های کشورهای عضو اکو به تشریح کارکرد زبان و محتوی این سایت که برای بهره برداری مشترک 10 کشور عضو اکو و بارگذاری اسناد و مطالب این کشورها طراحی شده است، پرداخت.
کشورهای حاضر در چهارمین اجلاس روسای کتابخانه های ملی، پس از رونمایی از سایت توافق کردند که به مدت دو ماه به صورت آزمایشی 100 نسخه در این سند بارگذاری و سپس پیشنهادی خود را در رابطه با بهینه سازی سایت گزارش کنند.
همچنین اشرف بروجردی، امروز با رئیس کتابخانه ملی ترکیه دیدار کرد و در مورد ایجاد اتاق فرهنگ ایران و ترکیه با وی به توافق رسید.
رئیس کتابخانه ملی ایران همچنین با رئیس کتابخانه لاهوتی تاجیکستان که بزرگترین کتابخانه این کشور با قدمت 84 سال است، دیدار کرد.
چهارمین اجلاس روسای کتابخانه های ملی عضو اکو از ششم تا هشتم آذر ماه با حضور 10 کشور عضو اکو در دوشنبه برپا خواهد بود، این اجلاس پس از هفت سال وقفه با همکاری کتابخانه‌های ملی ایران، تاجیکستان و موسسه فرهنگی اکو برگزار می‌شود.
کشورهای عضو سازمان همکاری های اقتصادی (ECO) ، شامل 10 کشور ایران ، پاکستان ، ترکیه ، افغانستان ، جمهوری آذربایجان ، قزاقستان ، قرقیزستان ، تاجیکستان ، ترکمنستان و ازبکستان است.
دبیرخانه دائمی این اجلاس در بخش امور بین الملل کتابخانه ملی ایران است و مسئولیت ایجاد و تولید محتوای برنامه را بر عهده دارد.
شبد**آساق ** 1579*1379
مرضیه فاتحی** انتشار دهنده: هادی افتخاری