دسته : طراحی قالبتاریخ: 2018/03/10

به گزارش ایکنا از لرستان، هرچه به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم، بوی بهار بیشتر به مشام رسیده و شوق و ذوق مردم بهویژه کودکان، جوانان و نوجوانان برای خرید لباس نو برای عید نوروز، بیشازپیش به چشم میآید. تهیه لباس نو برای شب عید یکیاز برنامه‌هایی است که بیشتر خانواده‌ها در این ایام در لیست برنامه‌های خور قرار دادهاند، اما با ورود به بازار برای تهیه یک لباس مناسب باید ساعت‌ها گشت تا شاید آن لباسی که متعارف و مناسب باشد را یافت.
متاسفانه در بازار پوشاک روز به روز لباس‌هایی با مدهای عجیب و غریب بر تن مانکن‌ها خودنمایی می‌کند که با فرهنگ ما اصلاً هم‌خوانی ندارد، در این میان عنوان‌هایی مانند جنس تُرک، رنگ سال، مُد روز از سوی فروشنده شنیده می‌شود و این لباس‌ها با قیمت‌هایی چند برابر به فروش می‌رسد و برخی مشتاق خرید این لباس‌ها هستند. عرضه مانتوهای بدون دکمه اگر چه از چند سال پیش آغاز شده اما سال به سال بیشتر می‌شود به‌طوری‌که در هر فروشگاهی تعداد مانتوهای دکمه‌دار بسیار اندک است. شال‌های حریر، مانتوهای بدون دکمه و آستین کوتاه، ساپورت‌های رنگارنگ و چسبان و کفش‌هایی خاص این روزها در بازار به وفور یافت می‌شوند و قرار دادن مانکن‌هایی که این پوشش‎ها را تبلیغ می‌کنند زمینه را برای تحریک افراد بدحجاب به خرید این اقلام فراهم می‌کنند. بدون شک این لباس‌ها مروج بی‌حجابی بوده اما این لباس‌ها تنها مختص بانوان نیست چراکه در مغازه‌هایی که ویژه آقایان است لباس‌هایی دیده می‌شود که در شان افراد نیست اما متاسفانه به‌دلیل تبلیغ فراوان و مُد بودن آن‌ها حتماً خریداری می‌کنند و چندی بعد این پوشش‌ها بر تن افراد جامعه دیده می‌شود. این روزها در آستانه نوروز همه فروشگاه‌ها تلاش دارند تا به قول خودشان جدیدترین مُدل‌ها را در ویترین بچینند و مشتری را به سمت خرید دعوت کنند، غافل از این‌که این لباس‌ها هیچ هم‌خوانی با فرهنگ ما ندارند و نتیجه آن‌ها تنها بدحجابی است.

گمراه کردن جوانان؛ هدف دشمن از ترویج بی‌حجابی و بدپوششی

این‌که واقعاً بر روی فروش لباس‌ها در بازار نظارتی می‌شود یا نه جای سؤال دارد چراکه در بازار پوشاک نوروزی شاهد لباس‌هایی هستیم که انسان حتی از دیدن عکس‌های روی لباس و یا نوشته‌های خارجی روی آن‌ها احساس شرم می‌کند. اما همه می‌دانیم بدحجابی و پوشش‌های نامناسب هدیه شبکه‌های ماهواره‌ای است که در قالب برنامه‌های متنوع این پوشش‌ها را تبلیغ می‌کنند و هدفشان گمراه کردن جوانان است اما کم نیستند طراحان پوشاک ایرانی که می‌توانند دراین راستا وارد کار شده و لباس‌هایی مناسب با فرهنگ کشورمان طراحی و تولید کنند، که به حمایت همه‌جانبه از سوی دولت و ملت نیاز دارند. دولت می‌تواند با بالا بردن تعرفه واردات لباس از خارج از کشور و در کنار آن اعطای تسهیلات ارزان قیمت کمکی، به تولیدکنندگان داخلی و کمک به این تعاونی‌ها جهت بالا بردن کیفیت و کمیت کارشان، نقش مؤثری در بازار پوشاک داشته باشد.
همچنین مردم همیشه درصحنه که همواره ثابت کرده‌اند پای ثابت حمایت از نظام، دولت و ملت خود هستند، با نخریدن اجناس وارداتی و گران می‌توانند در رونق بازار داخلی و همچنین ارائه محصولات همگام با شئونات اسلامی و عرفی جامعه اسلامی، سهم بسزایی داشته باشند.

انتهای پیام