دسته : دسته‌بندی نشدهتاریخ: 2018/04/16
ب‌ ام‌ و آی1 الکتریکی تولید می‌شود؟

درحالی‌که اخباری مبنی بر عدم تولید نسل جدید ب‌ام‌و i3 منتشر شده، ظاهراً باواریایی ها در حال برنامه‌ریزی برای تولید یک خودروی کاملاً جدید برای جایگزینی i3 هستند. این خودرو i1 نام‌گرفته است.علیرغم نام این خودرو، ب‌.ام‌.و آی1 در واقع بزرگ‌تر از نسل فعلی آی3 خواهد بود اما کمی کوچک‌تر از نسل بعدی سری 1 خواهد بود.

ب‌ ام‌ و آی1 الکتریکی تولید می‌شود؟

سایت اسپانیایی Motor.es ادعا کرده این خودروی جدید بر پایه همان پلتفرم مینی کوپر الکتریکی ساخته خواهد شد و همانند پسرعموی بریتانیایی خود دارای یک پیشرانه الکتریکی و طراحی دیفرانسیل جلو خواهد بود. اگر این خبر صحیح باشد بنابراین آی1 باید محدوده حرکتی و عملکرد مشابه با مینی داشته باشد.

ب‌ ام‌ و آی1 الکتریکی تولید می‌شود؟

ب.ام.و در سال 2017 نام‌های آی1 تا آی9 و آی‌1ایکس تا آی9ایکس ثبت تجاری کرد بنابراین این خودروساز آلمانی در حال آماده شدن برای تولید محصولات الکتریکی جدید است. البته احتمال استفاده از تمامی نام‌های یاد شده وجود ندارد اما بی‌شک محصولات آتی این خودروساز باعث گسترش خانواده i خواهند شد. یکی از مدل‌های i تأیید شده آی4 است. این خودرو که به عنوان رقیب تسلا مدل 3 عمل خواهد کرد با کانسپت i ویژن دینامیک پیش‌نمایش شده است. این خودرو دارای برد 700 کیلومتری بوده و در سال 2020 وارد خط تولید خواهد شد.

 

منبع : پدال