دسته : طراحی قالبتاریخ: 2018/02/10
زاهدان| نخستین مسابقه ملی طراحی منظر و فضای سبز شهری کشور برگزار می‌شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زاهدان، نازنین مالکی در جمع خبرنگاران در زاهدان اظهار داشت: اتحادیه کشوری علوم باغبانی، مهندسی فضای سبز و گیاهان دارویی، شهرداری زاهدان، انجمن متخصصان فضای سبز و منظر ایران و اساتید مجرب حرفه‌ای در برگزاری این مسابقه که با محوریت طراحی منظرهای شهری زاهدان است مشارکت دارند.

دبیر اجرایی برگزاری نخستین دوره مسابقه ملی طراحی منظر و فضای سبز کشور افزود: هدف از برگزاری این رویداد ملی ایجاد انگیزه و رغبت در بین دانشجویان، گسـترش ارتبـاط سـازنده بین نهادهای اجرایی و دانشجویی و کمک به گسترش اشتغال‌زایی در زمینه طراحی فضاهای سـبز و در نهایت به کارگیری آثار خلاقانه آنها در محیط‌های شهری است.

وی ادامه داد: موضوع مسابقه عبارت است از ایده‌پردازی و ارائه طرح نهایی، در قالب نقشه‌های قابل اجرا برای یکی از مناطق شهر زاهدان که با نیازهای مسابقه مطابقت داشته باشد که به صورت یک مرحله‌ای و حضوری انجام می‌شود.

مالکی خاطرنشان کرد: این مسابقه به صورت تیمی و در قالب تیم‌های2 یا 3 نفره برگزار می‌شود که مختـص تمامی دانشجویان مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد(تمامی گرایش‌ها) رشـته مهندسـی فضـای سـبز، مهندسـی طراحـی محیـط زیسـت، مهندسـی معمـاری و مهندسـی شهرسـازی سراسـر کشـور است.

دبیر اجرایی مسابقه ملی طراحی فضای سبز شهر ی  یادآور شد: نحوه ارائه کار می‌تواند با استفاده از دست و کامپیوتر باشد که اعضای یک تیم هم می‌توانند از چند دانشگاه و در قالب یک تیم واحد باشند. همچنین لیســت اقلامی کــه در اختیــار هــر تیــم قــرار می‌گیــرد شــامل کاغــذ پوســتی، کالــک ســفید، مقــوا فابریانــو، مــداد، پاک‌کــن، چســب‌کاغــذ، خــط‌کــش و راپیــد است که تیم‌ها می‌توانند در صورت تمایل ابزار ترسیم دیگر مانند ماژیک راندو، مدادرنگی و… به همراه داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه اسکان و پذیرایی شرکت کنندگان در طول برنامه به عهده میزبان برنامه است افزود: این مسابقه 25بهمن‌ماه جاری به طور رسمی آغاز می‌شود و تیم‌های شرکت کننده می‌توانند از یک روز قبل جهت پذیرش و اسکان وارد زاهدان شوند که داوری، انتخاب طرح‌های برگزیده و اختتامیه نیز در تاریخ 27 بهمن ماه انجام می‌شود.

مالکی تصریح کرد: تیم‌های اول تا چهارم این مسابقه به ترتیب از جوایز 3، 2.5 و 1.5 میلیون تومانی بهره‌مند می‌شوند که به هر چهار تیم نیز تندیس مسابقه و دیپلم افتخار اهدا می‌شود. همچنین به تمامی شرکت کنندگان در مسابقه گواهی‌نامه معتبر اهدا می‌شود. 

دبیر اجرایی برگزاری این مسابقه تاکید کرد: علاقه‌مندان جهت شرکت در فراخوان مسابقه می‌توانند وارد تارنمای‌مسابقه به نشانی  Event96-USB/Events/com.Evandشده و یا با شماره تلفن‌های09392036630و 05431136323تماس بگیرند.

وی خاطرنشان کرد: دانشـجویان سراسر کشور که دارای شرایط ذکر شده هستند می‌توانند در ایـن رخـداد ملی شرکت کنند.