دسته : طراحی سایتتاریخ: 2018/08/06

صراط:

اخیرا نماد جدیدی همانند نشانگر وای فای (WiFi) به برخی از کارت های اعتباری افزوده شده است. در سمت راست این کارت ها به شکلی افقی نماد وای فای طراحی شده است.

به گزارش ایران این نماد به چه معناست؟ این بدان معنا است که کارت اعتباری شما دارای ویژگی بی سیم  بوده و می توانید تمام پرداختی خود را بدون تماس با فروشنده و تنها با نزدیک کردن کارت به دستگاه فروش PoS انجام دهید. این کارت ها مجهز به تراشه NFC بوده و امکان انتقال داده ها را بدون نیاز به لمس دستگاه فروش را فراهم می سازد.

در وب سایت رسمی Visa آمده است:  “این کارت ها با استفاده از فناوری بی سیم کمترین فاصله را برای پرداخت امن بین یک کارت بدون تماس با دستگاه فعال را فراهم می کند. هنگامی نماد وای فای به دستگاه نزدیک شود مجوز ارسال و پرداخت صادر شده و خرید انجام می شود. به گفته این وب سایت کارت اعتباری باید در 2 تا 5 سانتی متری دستگاه PoS  قرار گیرد.

تکنولوژی پرداخت با کارت های اعتباری جدید در کشورهای توسعه یافته در حال رشد است. به گزارش ایندیپندنت، از هر چهار کارت عرضه شده در بازارهای جهانی یک کارت مجهز به فناوری بی سیم است.به ادعای سایت ویزا علاوه بر ایالات متحده، بیش از نیمی از خرده فروشان در کشورهایی مانند استرالیا، کانادا، انگلیس و فرانسه با کارت های بی سیم خرید و فروش می کنند. در هند این سیستم نوظهور بوده و در حال حاضر بسیاری از سوپرمارکتها با استفاده از دستگاه های PoS، پرداخت به شیوه جدید را آغاز کردند. 

برخی از متخصصان در حوزه تکنولوژی معتقدند این کارت ها ایمن بوده و امکان کلاهبرداری از طریق این کارت ها بسیار ضعیف است. چرا که می توان محدودیت Rs 2000 را بر روی کارت قرار داده و با تعیین محدودیت برای معاملات بیشتر امکان سوء استفاده از آن را در مواقع سرقت کاهش داد.