دسته : طراحی سایتتاریخ: 2018/03/07
چگونه چالش طراحی وب‌سایت را برطرف کنیم؟

به گزارش سرویس بازار ایسنا، شرکت شتاب تک در یادداشتی به بررسی نکاتی پرداخته که در طراحی وب‌سایت اهمیت دارند.

داشتن یک سایت برای کسب و کار بسیار مفید است اما نداشتن آن بهتر از نوع نامناسب آن است، چرا که با تاثیر منفی بر مخاطبان می‌تواند دافع آنها باشد. با توجه به تعدد شرکت‌های طراحی سایت و تعرفه و تکنولوژی‌های متفاوت آنها، چگونه بدون داشتن اطلاعات کافی در این زمینه می‌توانیم اقدام به سفارش وب‌سایت کنیم و با مناسب‌ترین هزینه، بهترین نتیجه را به دست آوریم؟

طراحی بسیاری از وب سایت‌ها، هرگز به پایان نمی‌رسد و برخی دیگر هرگز به‌روزرسانی نمی‌شوند، افراد بسیاری پس از راه‌اندازی وب‌سایت خود، به سرعت تصمیم به کنار گذاشتن آن و ساخت سایت جدید می‌گیرند که این تصمیم عموما ناشی از اشتباه در انتخاب شرکت ارائه کننده خدمات طراحی سایت است. طبیعی است که نمی‌توانیم در تمام زمینه‌ها اطلاعات کافی داشته باشیم اما باید بدانیم که چگونه می‌توانیم مانع این گونه مشکلات شویم. تجربه نشان می‌دهد که رعایت نکات زیر می‌تواند موجب کاهش چالش‌های پیش رو شود.

بهتر است در ابتدا نگاهی داشته باشیم به سابقه فعالیت شرکت‌های ارائه کننده این خدمات، چرا که سابقه‌ی بلندمدت، نشان دهنده توانایی و عملکرد مناسب هر کسب و کاری است و به واسطه آن کوله باری از تجربه در اختیار دارد. پس از اطمینان از سابقه آنها، بهتر است به بررسی لیست مشتریان و افتخارات این شرکت‌ها بپردازیم، بدیهی است که ارائه خدمات به نام‌های بزرگ و معتبر اعم از خصوصی و دولتی، به سادگی امکان‌پذیر نبوده و همکاری و ثبت آنها در لیست مشتریان، نشان دهنده‌ی توانایی و اعتبار هر کسب و کاری خواهد بود. در مرحله بعد می‌بایست به بررسی نمونه کارهای طراحی شده توسط این شرکت‌ها بپردازیم، توجه به مواردی مانند زیبایی، سرعت بارگذاری، راحتی در استفاده و ویژگی‌های به کار رفته در وب سایت‌ها از موارد پر اهمیت می‌باشند، انجام کارهای ظریف و هارمونی مناسب در طراحی وب سایت، نیازمند تخصص، تجربه و کار گروهی بوده و تمام این موارد در بهبود وب سایت و جذب مخاطب بسیار پر اهمیت است. مرحله بسیار مهم که برای همگان مورد اهمیت بوده تعرفه طراحی سایت است. در سفارش یک وب سایت ممکن است تخصص نداشته باشیم اما تجربه خرید محصول یا سفارش خدمات در حوزه‌های دیگر تا حدودی می‌تواند راهنمای ما باشد، همیشه تنوع قیمت موجب سردرگمی ما می‌شود به‌ویژه اگر اختلاف آنها بسیار بالا باشد، بنابراین سوال اینجاست که آیا با هزینه بالاتر، نتیجه بهتری حاصل می‌شود؟ همه ما می‌دانیم که اینگونه نخواهد بود و نه تنها موارد فوق را نمی‌توان با هزینه بالا به دست آورد بلکه گاهی داشتن تخصص و تبحر در کار، می‌تواند موجب کاهش هزینه شود، اما تعرفه‌های بسیار پایین یا به معنای ساده‌تر، “طراحی سایت ارزان” بدون شک با کاهش کیفیت همراه خواهد بود و باید توجه داشته باشیم که انتخاب آن می‌تواند به معنای هدر دادن وقت و هزینه ما باشد.

چگونه یک شرکت طراحی وب‌سایت انتخاب کنیم؟

در نهایت بهتر است شرکت‌های طراحی وب‌سایت که موارد مورد اشاره را دارند، گلچین کنیم و در انتها به بررسی تعرفه آنها بپردازیم. بدون تردید این شرکت‌ها دارای تعرفه‌های پایین، آن هم به مقدار غیرطبیعی نخواهند بود و از طرف دیگر می‌دانیم که تعرفه بسیار بالا ضامن انتخاب صحیح نیست. در نهایت می‌توان اینگونه نتیجه‌گیری کرد که شرکت‌های دارای تعرفه‌های متناسب می‌توانند بهترین انتخاب ما باشند و چنانچه چندین شرکت در این نتیجه حاصل شد، می‌بایست به بررسی زمان و نحوه پشتیبانی و شرایط قرارداد آنها بپردازیم.

همانطور که در ابتدای این گزارش بیان شد، بررسی و توضیحات تکمیلی در این مبحث بسیار گسترده است، اما در این گزارش تلاش شده است تا با کمترین توضیحات بتوانیم چگونگی بهترین انتخاب را بررسی کنیم. 

شرکت شتاب تک از سال ۱۳۸۰ فعالیت خود را آغاز کرده و با سازمان‌های بزرگ دولتی و خصوصی نیز همکاری کرده است؛ خدمات این مجموعه محدود به طراحی وب‌سایت نیست بلکه مجموعه‌ای از خدمات مرتبط در این حوزه را در اختیار مخاطبان قرار می‌دهد.

علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به وب‌سایت شتاب تک مراجعه کنند.

انتهای پیام